آتش سوزی هتل روتانا مشهد

آتش سوزی هتل روتانا مشهد

زمان خواندن: دقیقه 5
امتیاز کاربران:
امتیاز 2 از 4
شهر: مشهد
دسته بندی: هتلگردی
نویسنده: مهری محمدی
آتش سوزی هتل روتانا مشهد
رزرو هتل روتانا مشهد با یک کلیک

شهر مقدس مشهد زیارت‌گاه امام هشتم شیعیان، امام رضا (ع) است که سالانه خیل عظیمی از مشتاقان و دوست‌داران این حضرت به این شهر سفر می‌کنند. این شهر زیارتی در کنار حرم امام رضا (ع) دیدنی‌های بسیاری از جمله پارک‌های متنوع موضوعی و مراکز خرید گوناگونی را در خود جای داده است. برای اقامت در این شهر بزرگ و سراسر جاذبه دل‌نگرانی یک اقامتگاه خوب با قیمت مناسب همیشه همراه مسافران است که رزرواسیون مسافرسلام جهت رفاه حال همه زائران ارجمند این دل‌نگرانی را با معرفی، راهنمایی در انتخاب بهترین هتل و رزرو آسان آن برطرف می‌کند.

یکی از اتفاقات ناگواری که در روز شنبه ۳۱ تیرماه سال ۱۳۹۶، برای یکی از هتل‌های ۵ ستاره مشهد اتفاق افتاد همه را متاسف کرد. هتل روتانا مشهد یک هتل پنج ستاره می‌باشد که در نزدیکی حرم مطهر و خیابان امام رضا ۵ واقع شده‌است. این هتل ۵ ستاره دارای ۲۳ طبقه شامل واحدهای تجاری و مسکونی می‌باشد که حال ساخت است و در دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

آتش سوزی هتل روتانا مشهد که حدود ظهر ۳۱ ام تیر ماه شروع شد به حدی بود که بیش از ۱۰ طبقه از این ساختمان همزمان شروع به سوختن کرد. با توجه به اینکه نمای ساختمان هتل روتانا مشهد یونولیت، کامپوزیت و مصالح قابل اشتعال بوده‌است، بر اثر جرقه عملیات جوشکاری دچار آتش سوزی می‌شود و به واسطه جنس نما به سرعت فراگیر می‌گردد. به همین دلیل، علت آتش سوزی هتل روتانا مشهد بر اثر اشتعال مصالح ساختمانی اعلام شد.
شدت آتش سوزی هتل روتانا مشهد به حدی بود که دود سیاه در خیابان‌های اطراف کاملاً قابل مشاهده بود و بخش‌هایی از هتل روتانا مشهد بر اثر این آتش سوزی فرو ریخت. خوشبختانه آتش سوزی هتل روتانا مشهد ارتباطی با اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی نداشت و مربوط به خارج از حرم بود.

آتش سوزی هتل روتانا مشهد، مسافرسلام

در آتش سوزی هتل روتانا مشهد بیش از ۶۵ خودروی آتش‌نشانی به همراه ۲۰۰ آتش‌نشان در محل حادثه مستقر شدند و با عملیاتی ضربتی موفق به اطفا حریق شدند.
در آتش سوزی هتل روتانا مشهد امکان عملیات با خودروهای نردبان و پلت فوم فراهم نبود. بنابراین آتش‌نشانان با استفاده از مانیتورهای زمینی و همچنین اجرای عملیات آبرسانی در ارتفاع و ورود به داخل ساختمان موفق به اطفا آتش شدند.

هتل روتانا مشهد، آتش سوزی هتل روتانا مشهد، گروه گردشگری مسافرسلام

آتش سوزی هتل روتانا مشهد بیشتر در ضلع غربی رخ داده بود. آتش‌نشانان در ضلع شرقی خودروهای نردبان و پلت فرم برای انجام عملیات احتمالی از این ضلع استقرار داده بودند که باعث شد آتش‌نشانان موفق شوند از گسترش آتش‌سوزی به دیگر قسمت‌ها جلوگیری کنند.
متاسفانه در آتش سوزی هتل روتانا مشهد ۵ نفر از آتش‌نشانان عزیزمان مصدوم شدند، دو نفر از آنان راهی بیمارستان و سه نفر دیگر در محل مداوا گردیدند و خوشبختانه به کارگران آسیبی نرسید.

آتش سوزی هتل روتانا مشهد، هتل روتانا مشهد، رزرواسیون مسافرسلام

آیا از این مقاله راضی بودید؟
اشتراک گذاری:
مهری محمدی

امتیاز کاربران

 • محمدعلی لطفی

  به نظر من خوب بود به جا استفاده از مصالح اشتعال زا در نما از مصالح سنگی یا آجری استفاده کنند که معماری سنتی ایرانی را نیز بهتر نشان می‌دهد.
  متاسفانه آتش‌سوزی برج سلمان هم به همین علت بود 🙁

نظر شما درباره این موضوع
نام و نام خانوادگی:
آدرس ایمیل:
میزان رضایت شما:

هتل های مرتبط

 • هتل حیات شرق مشهد
  %۶۸
  تخفیف

  هتل حیات شرق مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان نواب صفوی - بین نواب 10 و 12.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل مدینه الرضا
  %۲۱
  تخفیف

  هتل مدینه الرضا

  ۵
  مشهد - ابتدای خیابان شیرازی - نبش شارستان رضوی.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل سلما مشهد
  %۴۴
  تخفیف

  هتل سلما مشهد

  ۲
  خیابان امام رضا - امام رضا 3
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل عقیق رضوی مشهد
  %۴۴
  تخفیف

  هتل عقیق رضوی مشهد

  ۲
  مشهد - خیابان طبرسی - حدفاصل نوغان 1 و 3
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید
 • هتل شکوه ایمان مشهد
  %۴۴
  تخفیف

  هتل شکوه ایمان مشهد

  ۳
  مشهد - خیابان نواب صفوی - بین نواب 10 و 12 - کنار هتل آپارتمان حیات شرق.
  برای دیدن قیمت ها به صفحه هتل مراجعه کنید

معرفی هتل کوثر ناب مشهد ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

برای اطلاع از آخرین تخفیفات هتل ها، ترفندهای سفر و آشنایی با بکرترین جاذبه های ایران در شبکه های اجتماعی در کنار ما باشید.
درخواست تماس
تلفنی رایگان
درخواست تماس تلفنی رایگان
 • شماره تماس شما:
 • نام و نام خانوادگی شما: